Odessa Gece Hayatı Yorumları

Ukrayna gecelerinden en meşhur olanlarından biri de, Odessa gece hayatıdır. Odessa gece hayatından çılgın partiler sabaha kadar devam etmektedir. En az Lviv gece hayatı kadar güzel olan Odessa gece hayatı  daha çok şov şeklinde gerçekleşmektedir. Gece kulüpleri  ne o kadar çok ucuz, ne de o kadar çok pahalıdır ama hepsi de birbirinden kaliteli mekânlarıdır.

Odessa Gece Hayatı Ve Gece Kulüpleri

Odessa’nın gece hayatı Türkiye’nin Bodrumunu andırmaktadır.  Sahil kısmında sıra sıra dizilen gece kulüpleri Türkiye’deki havuz başı partilerini anımsatır, insana adeta… Akşam saat 10 da başlayan eğlenceleri sabahın 4 ile 5’ ine kadar çılgınca devam etmektedir. Dolup taşan eğlence mekânlarında çeşitli şovlar organize edilir. Sadece klasik gece kulübü mantığında değil de, eğlenceye çeşitli şov ve gösteriler de katılır. Ukrayna gece hayatına genellikle Ukrayna ve yabancı şarkıları eşlik eder.  Itaka, Bono Beach Club, İbiza Beach Club ve Palladium Odessa gece kulüplerini en meşhur ve en gözde olanlarıdır.

 Odessa Gece Hayatı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

  • Odessa Gece kulüplerinde çalışanları İngilizce konuşmaktadır.
  • Orada yaşayanların çoğu İngilizce bilmiyor. Bilenler de orta ancak orta halli konuşmaktadır. Bunun için ya Rusça ya da Ukraynaca dili bilmek gerekiyor.
  • Halkın bir kısmı sarışın olduğu için Esmer olanlar büyük dikkat çekiyor
  • Mekânlar sürekli açık, özelikle hafta sonları daha kalabalıktır.
  • Gece kulüpleri kışın kapalı oluyor.