Odessa Gece Hayatından Kesitler

odessa

Planları içerisinde Ukrayna eğitim seçeneklerini değerlendirmek olanlar bu ülkenin ve güzide şehirlerinin sunduğu avantajlardan da diledikleri kadar faydalanabilir. Türkiye’ye ve diğer batılı ülkelere oranla oldukça ucuz bir ülke olan Ukrayna, merkezi kentlerinden biri olan Odessa ile hem öğrencilere hem de turistlere unutulmayacak zamanlar geçirtiyor. Tarihi dokusunun yanı sıra odessa gece hayatı da giderek daha fazla merak edilmektedir.

odessa gece hayatı

odessa gece hayatı

Odessa Gece Hayatına Dair Merak Edilenler

Odessa gece hayatını hızlı ve farklı seçenekler halinde sunan en gözde şehirlerin başında geliyor. Özellikle odessa üniversiteleri için şehre gelen gençler tarafından keşfedilen birçok kulüp mevcuttur. Bu kulüplerin birçoğunda yerli dj’ler çıkmakta ve gece boyu süren performansları ile katılımcıları eğlendirmektedir. Aynı zamanda dünya çapında ünlü olan birçok yabancı dj de kulüplerde ve festival alanlarında çıkıyor.

Özellikle yaz sezonunda pop ve rock grupları Odessa’nın meydanlarında ve barlarında sahne almaktadır. Bu konserlerin bazılarına katılım ise ücretsizdir. Tıpkı İstanbul gibi uyumayan şehir olarak tanımlanan Odessa da sayısız eğlence seçeneği sabaha kadar süren etkinliklerle devam ediyor.

 

Odessa’da Türk Gecesi

Ukrayna en fazla Türk turiste ev sahipliği yapan ülkelerin başında geliyor. Bu nedenle Türklere özel geceler düzenleyen birçok mekan bu kentin en önemli caddelerinde ve meydanlarında katılımcılarını bekliyor. Dansözlerin sahne aldığı Türk geceleri oldukça uygun fiyatlarla takdim ediliyor. Bu gecelere katılım göstermek için 18 yaşından büyük olmak yeterlidir.

 

Odessa’da Gezilecek Yerler

Tam bir liman kenti olan Odessa turistik yerleri bakımından da mutlaka görülmesi gereken şehirlerin başında geliyor. Sahil yolu boyunca birçok lüks otel ve pansiyon hizmet vermektedir. Doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için kamp alanları mevcuttur. Aynı zamanda yelkencilik ve benzeri ekstrem sporlar bu limanda uygun bir fiyat karşılığında yapılabilir.

Hem tatil hem de alışveriş yapmak isteyenler için Privoz market adlı çok özel bir mekan bulunuyor. Buradan birçok hediyelik eşya alınabilir. Bu eşyaların bazıları ülkenin ve şehrin yerli değerlerinin sembollerinden oluşmaktadır. Aynı zamanda Ukrayna’nın en meşhur yemekleri ve çiçekleri de bu pazarda satışa çıkarılıyor. Tiyatroya hevesli kişiler ise Odessa’nın Ulusal Akademik Tiyatrosunu mutlaka görmelidir. Neo-Barok tarzında inşa edilmiş bu bina 1800’lü yıllardan bu yana turistlerin en sık rağbet gösterdiği yapıların başında geliyor. Aynı zamanda konser ve opera faaliyetlerinin yer aldığı Ulusal Tiyatro pazar günleri hariç her gün ziyarete açıktır.

Odessa’nın Yaşam Şartları ve Ekonomik Durumu

Henüz bu ülkeyi keşfetmemiş olanlar için en sık merak edilen konulardan biri Ukrayna’nın ekonomi durumu ve yaşam şartlarıdır.

Odessa yaşam şartları bakımından turistlerin ve buraya yerleşmeyi düşünenlerin tüm taleplerini karşılayacak kadar gelişmiş bir şehirdir. Gelişen Ukrayna ekonomisi ile birlikte burada hem lisans ve yüksek lisans düşünülebilir hem de turistik geziler için ilk rota olarak burası belirlenebilir. Günlük ve haftalık olarak kiralanabilen apartlar da her bütçeye uygun olmasıyla biliniyor. Aynı zamanda ailecek kalınabilecek oteller de nezih ve lüks olmasının yanı sıra indirimli fiyatları ve kampanyaları ile göz dolduruyor. Şehrin en gelişmiş otellerinde spa hizmetleri ve erken rezervasyon fırsatları da mevcut.

İsteyenler online platformlarda Odessa uçak bileti bakarak hayallerindeki tatili bu popüler şehirde yaşayabilir.

 

Odessa Üniversiteleri Hakkında Merak Edilenler

Eğitim kalitesi bakımından da Ukrayna oldukça gelişmiş bir ülke olarak kabul ediliyor. Özellikle Odessa üniversiteleri hem Türk hem de diğer ülke öğrencileri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu üniversitelerde 1, 2 ve 4 yıllık okumak değerlendirilebilecek diğer seçenekler arasında bulunuyor.

odessa ogasa mimarlık ve insaat universitesi

odessa ogasa mimarlık ve insaat universitesi