Ukrayna Da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Ukrayna Doğu Avrupa’da yer alan 45 milyon nüfuslu güzel bir ülkedir. Ülkenin başkenti Kiev şehridir. Ukrayna doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapıları ile de muhteşem güzelliklere sahip bir ülkedir. Kızlarının güzelliği ile meşhur olan bu ülkeye seyahat ettiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri sıralayalım. Ukrayna şehirlerinden Kiev, Lviv, Odessa, Kharkiv,Lutsk mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

Ukrayna Da Gezilecek Yerler

Ukrayna’nın Kiev şehrindeki özgürlük meydanı görülmesi gereken en güzel yerlerdendir. Yine Kiev’de aziz Sofya Katedrali, Kiev Müzesi, şehrin giriş kapısı olarak inşa edilen Golden Gate mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Lviv şehri Unesco Dünya mirası listesinde bulunan güzel bir şehirdir. Brewery müzesi, opera binası, Potocki Sarayı, Dormition Katedrali, Lviv Ermeni Katedrali Lviv şehrinde mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

Ukrayna’nın Görülmesi Gereken Güzellikleri

Bir liman şehri olan Odessa Ukrayna’nın en güzel şehirlerindendir. Deribasovskaya , Devlet Opera Binası, Puşkin Müzesi, Potemkin merdivenleri ve merdivenlerin sonunda yer alan Duke De Richelieu Anıtı Odessa şehrinde mutlaka görülecek yerlerdir. Kharkiv şehrinde de bir Özgürlük Meydanı vardır ve görülmeye değer güzelliktedir. Tarih Müzesi, Kozmos Müzesi, Annunciation Katedrali, Uspensky Katedrali, Pokrovsky Katedrali ve hayvanat bahçesi Kharkiv şehrinde görülmesi gereken yerlerdir. Lutsk şehrinde ise Lubart Kalesi, Kitap Müzesi, Holy Trinity Katedrali, St. Peter and Paul Katedrali, Lutheran Kilisesi, Heykel evi, Lutsk Sanat Müzesi, Volin Etnografya Müzesi ve Çan Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.