Ukrayna Evlilik Gelenekleri

Ukraynalı gelinler 
Bu haberli bir ziyarettir. Gelin Hanım bugüne özel süslenir, püslenir. Bütün hamaratlığını konuşturur. Erkeğin Ailesine iyi bir ev hanımı olacağını göstermesi gerekirmiş. Geleneklerine göre eğer Erkeğin Ailesi Bu durumdan Memnun olmazsa Evlenmelerini Yasak edebilir.

Doğal olarak, düğün gelenekleri hakkında konuşmak barış, bazı ilginç Ukraynalı gelenekleri görmezden gelemedik. Düğünün sabahı, en yakın akrabalarından kadınlar örgü örtülerini dokundu ve saflığına sembolize eden bir çelengi koydular. Annesi kiliseye bir oğlan göndermek üzere servet isteyen tahıllarla doldurdu

Karavanla gelenek biraz farklı görünüyordu.güçlü bir evliliğin ve esenliğin isteklerini somutlaştırdı. Düğün ekmeğine ek olarak aynı testte kabartı ve kurabiye pişirildi. Bu parti düğün davetlilerinden alınmıştı.

Düğünün Bereketi, Gelecek günlerin güzel olması için adetler vardır;

Gelin ve Kız arkadaşları Bir Cumartesi için sözleşirler ve Gelinin Evinin Bahçesindeki Hamakta toplanırlar. Giltse “Dal gibi” demektir. Yaklaşan düğün için söylenen şarkılar eşliğinde Dalı Şeritler ve Çeşitli bitki türleriyle süslerler. Sonra bu Dalı Düğün için özel pişirilen ekmeğe dikerler ve düğün boyunca masanın üzerinde durur.