Ukrayna Gece Hayatı Fiyatları

Ukrayna gece hayatı, sadece ülkemizde değil, dünyada nam salmıştır. Gideceğiniz 10 ülkenin sanırım 8’inde, Ukrayna gece eğlencesine ve Ukrayna güzellerine dair övgü dolu sözler duyabilir ve bir an önce özellikle Ukrayna Kiev turu yapmak isteyebilirsiniz. O yüzden, Lviv gece hayatı önerilerime gelmeden önce, aslında biraz Ukrayna gece hayatı ve Ukrayna gece kulüpleri hakkında konuşmak lazım. Ukrayna’da Lviv-Odessa ve Kiev gibi 3 önemli şehrini görmüş birisi olarak: Ukrayna Lviv biraz daha sakindir. Ukrayna Odessa ise özellikle yaz mevsiminde bizim Bodrum gibidir. Ukrayna Kiev ise İstanbul gibidir. Bunu bilerek gitmek lazım.

1- Ukrayna Gece Hayatı
Ukrayna gece hayatı, son zamanlarda biz T.C. vatandaşlarının sıkça Ukrayna’ya gitmemizdeki en büyük neden olarak biliniyor. Peki Ukrayna’ya, sırf gece hayatı için gitmeye değer mi ?
Lviv-Ukrayna : Oldukça ucuz vizesiz ülkelerde Ukrayna
Aslında bana göre Ukrayna’ya gitmeniz için en önemli neden “Ukrayna Gece Hayatı” değil, gerçekten ama gerçekten ucuz olması. Ne kadar ucuz mu ? Aşağıda uzun uzun anlattım. Giriş kısmını geçtiğimize göre, öncelikle Ukrayna şehirlerini tanıyalım. Bu arada, yan tarafta ve aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımdan da, beni takip etmeyi unutmayalım. Daha anlatacak ve gösterecek o kadar çok hikayem var ki…

2- Ukrayna’da Gece Hayatı için Hangi şehirlere gidilir ?

Bu arada, bu yazımda Ukrayna’daki tüm şehirlere dair bir Ukrayna gece hayatı rehberi yazmayacağım. Yani Ukrayna Kharkov (Kharkov Ukrayna), Kherson Ukrayna (Ukrayna Kherson), Nikolaev Ukrayna, Donetsk Ukrayna gibi şehirlere dair öneriler olmayacak.
İbiza Gece Kulübü : Odessa Ukrayna Gece Hayatı
Çünkü gitmedim ve sizlere yanlış bilgi vermek istemem. Ama genel hatları ile Ukrayna gece hayatını ve yaşam masraflarını özetlemeye çalışacağım. Gitmiş olduğum Kiev, Lviv ve Odessa şehirlerine dair önerilerimi görebiliyor olacaksınız.

3- Ukrayna Para Birimi nedir ?

Ukrayna para birimi Ukrayna Grivnası olarak bilinir. 1 Ukrayna Grivnası yaklaşık olarak 0.1172 TL’ye tekabül eder. Yani 1 TL, 8.54 Ukrayna Grivnası ederindedir. Gördüğünüz gibi Türk Lirası, Ukrayna’ya göre oldukça değerlidir.

Ukrayna Gece Hayatı
O yüzden Ukrayna geceleri, bizim için ekonomik anlamda da avantajlıdır. Bu arada sizlerden gelmesi olası bir soruyu da şimdiden cevaplayayım : Ukrayna vize istiyor mu ? Hayır arkadaşlar Ukrayna vizesiz bir ülkedir ve ne güzel ki elimizi kolumuzu sallayarak bu güzel ülkeye gidilebiliyor. Böylece Ukrayna Türkiye vize durumunu da hızlıca anlatmış olduk. Hatta, bildiğiniz üzre artık kimlikle dahi Ukrayna’ya gidebiliyoruz.

Kimlikle Ukrayna seyahati dönemi sonunda başladı. Artık pasaportunuz olmadan Ukrayna’ya seyahat edebiliyorsunuz.

4- Ukrayna Fiyatlar nasıldır ?
Şimdi size biraz Ukrayna’daki fiyatlardan bahsetmek istiyorum. Özellikle yeme-içme ve eğlence anlamında, kendimce deneyimlediğim ortalama fiyatları listeleyeyim diyorum. Böylece, Ukrayna’ya gitmeden önce, kendinizce az-çok bütçe tahmini yapabilirsiniz.

Ukrayna’da konaklama ve otel fiyatları : Ukrayna’da oteller kişi başı gecelik olarak 30-50 TL civarındadır. Otelde kalmak istemiyor ve Ukrayna’da ev kiralamak istiyorsanız, dobovo.com sitesinden ev kiralayabilirsiniz.

Dediğim gibi fiyatlar çok ama çok uygundur. İnanmazsanız, Ukrayna Lviv otellerini görmek için tıklayınız, Ukayna Kiev otellerini görmek için tıklayınız, Ukrayna Odessa otellerini görmek için tıklayınız.

Lviv-Ukrayna Evimizin Balkonundan
Yurtdışında nasıl ekonomik konakladığımı, ucuza otel-hostel ve ev kiraladığımı, “Ekonomik otel arama motorları” yazımda satır satır anlattım. Mutlaka bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Ukrayna’da yeme-içme fiyatları : Örnek olarak Lviv şehrinden ilerleyelim. Diğer şehirlerde üç aşağı beş yukarı bu fiyatlarda. Koskocaman bir steak ve bir bardak biraya 150 grivna yani 20 TL civarında ödersiniz.

Lviv gezi rehberi yazımdan, Ukrayna’nın ne kadar ucuz bir ülke olduğunu görebilirsiniz.

1 paket sigaraya 21 Grivna yani 3 TL ödersiniz. Ukrayna içki fiyatları hakkında tek bir örnek vermek gerekirse : 1 Litre Jack Daniels’a 600 Grivna yani 85-90 TL civarında ödeme yaparsınız. Yani gördüğünüz gibi Ukrayna çok ama çok ucuzdur. Özellikle Ukrayna gece hayatı anlamında biçilmiş kaftandır.