Ukrayna Kadınları Nasıldır

Ukraynalı kadınlar genel aile kültür yapısı olarak, çocukluktan bu yana kendilerinin baş etmesi onları, güçlü karakterli, kendilerine güvenli ve deyim yerinde ise erkek gibi kadın imajını katmıştır. Her bireyin en fazla 18 yaşından sonra kendi özgürlüğü ve hayatı verildiği ülkede, kadınlar hayatın zorlukları ile daha erken yaşta karşı karşıya kalıyorlar. Bunun en iyi örneklerini, ülkede çalışan oranının %70 gibi ölçüde kadınlardan oluşmasından anlayabiliriz.

Metro, otobüs şoförü kadınlardan, asfalt döken, fabrikalarda ağır işlere kadar çalışan kadınları görmeniz mümkün. Kazançlarının büyük bir bölümünü kozmetik, kıyafet ve kişisel bakıma ayıran bu kadınlar günde 15 saat çalışıp geri kalan zamanı uyku ve eğlenceye ayırırlar.

Genel anlamda çok erken yaşlarda çocuk sahibi olmak da Ukraynalı kadınların genel özelliklerindedir. 15 yaşında anne olan birçok kadın görmeniz mümkün. Evlilik dışı çocuğun çok doğal karşılandığı ülkede, maalesef %10 civarında babasını hiç görmemiş ya da tanımamış insanlar mevcut. Ukrayna’da doğum kontrol yöntemlerinin çok kullanılmaması ve özellikle kadınların ilk hamileliklerinde kesinlikle kürtaj ile çocuk aldırma yöntemini seçmemeleri buna neden oluyor. Kendi kültürel ve dini inançlarında kürtajın çok günah ve ayıp olması nedeniyle, aileler de kızlarının kürtaj yapmalarına karşı çıkarlar.

Genel olarak Ukraynalı kadınların sigara içme oranları düşüktür. Sigaran içen bir kadın çok hoş karşılanmadığı gibi psikolojik problemleri olduğu düşünülür. İçki kültürü ise aileden gelen bir şekilde tüm ülkede yaygındır. Onun için herhangi bir Ukraynalı kadın ile alkol yarışına girmeniz mümkün olmayabilir.