Ukrayna Para Birimi

Ukrayna birçok ülke tarafından sevilen ve özellikle de gece hayatının yoğun ve canlı geçtiği bilindiği için Türkiye den de fazlaca ziyaretçi alır.  Ukrayna coğrafi konumu ve doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerini büyülemeyi başarmıştır. Ukrayna bilinen diğer turistik ülkelere göre tatil imkânı ve konaklama imkanları daha ucuz bir ülkedir. Para birimi; Ukrayna Grina’sıdır. Ukrayna Girivnası ile Türk lirasının karşılaştırması ise; 1 Ukrayna Grivnası, 0. 1172 TL dir. Yani 1TL yaklaşık olarak, 8.54 Ukrayna Grivnasına eşittir.  Ukrayna da Türk lirası önemlidir.  Özellikle dar bütçeye sahip olan kişiler tatil ve eğlence amaçlı Ukrayna’yı tercih edebilirler.

Tatilciler için Ukrayna parası

  • Ukrayna’da konaklama ve otel parası kişi başı sadece 30 – 50 TL arasında değişir.
  • Gece kulüplerinde bir bardak biranın fiyatı yaklaşık 20 TL kadardır.
  • Bir paket sigara ise, 3 TL’dir.
  • Ekmeğin fiyatı ise yaklaşık 1 TL’dir. Ukrayna’ da fiyatlar oldukça ucuzdur.  Özellikle tatilde gece hayatına önem veren kişiler için Ukrayna fazlası ile ucuz olacaktır.

Ukrayna da gezmekte nerede ise gece hayatı kadar ucuzdur. Özellikle manastırları ile ünlü olan ülkede, farklı mimarilerdeki manastırları, mağaraları, dağları, antik tiyatro, anıt gibi tarihi mekânlar ile coğrafyanın eşsiz buluşmasının tadını çıkarabilirsiniz. Ukrayna İstanbul’a uzaklığı uçak ile  yaklaşık bir buçuk saat kadar sürer. Ucuz tatil için Ukrayna en ideal ülkelerden birisidir.