Ukrayna Yemek Fiyatları

Ukrayna gerek şehrin güzellikleri ile gerekse de para birimin dolar ve Türk lirası kurunun yanında daha değersiz kalmasından dolayı ülkemizden oldukça çok sayıda ziyaretçi alan bir ülkedir. Ekonomik uygunluk dışında 1 buçuk saatlik bir uçuş ile varılabilmesi ve aynı zamanda vizesiz ziyaretçi kabul etmesi de oldukça önemli bir etkendir. Ukrayna’da ne yenir ne kadara yenir de çok sık karşılaşılan bir sorudur. En sık tüketilen yemek türleri ve bunların en iyi olduğu yerler hakkında bazı bilgiler vereceğiz

Ukrayna Yemek Rehberi

Ukrayna özellikle mutfak bilimi yani gastronomi alanında oldukça başarılı bir ülkedir. Ülkeye gittiğiniz de özellikle borş çorbasını içmelisiniz. Eğer domuz eti tüketiyorsanız şehrin en çok tüketilen yiyeceği olan Salo’yu denemelisiniz. Et konusunda da çok başarılı bir mutfağa sahip olan Ukrayna bu konuda iştah kabarttırıyor.

Ukrayna’da Nerede Ne Yemeli

Ukrayna’dasanız ve akşam yemeğini dışarı da güzel ve lezzetli bir mekanda yemek ve de özellikle et yemek istiyorsanız Mons Pius adlı mekana gitmelisiniz. 100 gramlık Tbone yaklaşık 11 TL gibi bir fiyata sizi bekliyor olacak. Hamburgerden şaşmam derseniz da blackwood adlı hamburgerci de yaklaşık 9 liraya oldukça güzel bir hamburger yiyebilirsiniz. Pizza ve İtalyan yemekleri için en ideal mekan ise Piiza celenano. Burada pizzalar 10-15 TL arasında, çorbalar ise 5 lira civarında. Kahvaltı konusunda ise en başarılı yerlerden biri olan baczewski adlı yerde 15 TL karşılığında ve sınırsız bir menüye sahip.