Ukrayna’da Ekonomik Konaklama Nasıl Yapılır

Ukrayna’da tatil yapmak, ülkenin güzelliklerini görmek ve tarihi mekanları gezmek istiyorsanız her bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Avrupa standartlarında büyük ve isim yapmış otellerde fiyatlar her Avrupa şehrinde olduğu gibi Ukrayna’da da oldukça pahalıdır. Başkent Kiev’de bulunan Hilton gibi büyük oteller pahalı ve lüx otellerdir. Fakat bunun yanı sıra yerel oteller oldukça ucuz ve hesaplıdır. Ülkenin kendine has tarihi binalarının yerel otellere çevrilmiş çok bakımlı ve güzel oteller bulunmaktadır. İnternet siteleri yardımı ile Ukrayna otellerini inceleyebilir, bütçenize en uygun oteli seçebilirsiniz.

Ukrayna’da Nerede Kalınır

Ukrayna’ya bir tur şirketi ile değil de kendi imkanlarınızla gidip gezmek istiyorsanız uygun fiyatlı yerel otellerde kalabileceğiniz gibi günlük kiralık evde kiralayabilirsiniz. Çok uygun fiyatlarla bulunabilen günlük kiralık evler turiste yönelik olarak iyi döşenmiş, bakımlı ve temiz evlerdir. Böyle bir ev kiralayarak dışarıda yemek yeme külfetinden de kurtulup yemeğinizi kendiniz pişirerek tatilinizi daha uygun fiyata getirebilirsiniz.

Ukrayna Konaklama Fiyatları Nasıldır

Ukrayna’da yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı konaklama fiyatları da önceki yıllara oranla daha düşüktür. Grivnada yaşanan sert devalüasyon sonrası başkent Kiev’de konaklama fiyatları %25 düşüşle 150 dolara kadar gerilemiştir. Ülke ekonomisindeki zorluklar ve Rus turistlerin gelmeyişi Ukrayna’da konaklama fiyatlarında büyük bir düşüşe neden olmuştur. Bütçenize en uygun otel ya da evi internetten bularak Ukrayna tatilinize başlayabilirsiniz.