Ukrayna’dan nasıl evlenilir

Rus ve Ukraynalı kızlarla evlilik nasıl yapılır?

Sizlerden gelen soruların başında Ukraynalı ve Rus kızlarla evlilik konusu geliyor. Biliyorum Türk erkekleri Rus ve Ukraynalı kızları seviyor onlara hayran…

Bu durum doğal da…

Çünkü Rus ve Ukrayna kızları Türkiye’de haklı bir şöhrete sahip. Onlarla tanışan, selam veren Türk erkeği Rus kızlarını efsane gibi anlatınca, Türk erkekleri ağzı açık dinliyor. O ona anlatıyor, o da başkasına derken Rus ve Ukrayna kızları ulaşılmaz Hint kumaşı haline dönüşüyor!

Bu propaganda Rus kızlarını Türk erkeklerinin hayalinde ulaşılmaz bir yere koyuyor. Rus kızlarıyla tanışmayan ve evlenemeyen Türk erkeğinin gözü ölürken açık gidiyor!

Bu konuyu birçok kez yazdım, yine yazıyorum. Rus ve Ukrayna kızlarıyla evlenmek zor değil, yürütmek zor. Arada dev bir kültür uçurumu var. Türk erkeğinin bekaret hassasiyeti, ellenmemiş kız arayışı yabana atılamaz.

Rus kültüründe böyle bir şey yok. Bu demek değil ki bu insanların hayatında hiçbir bir kuralı yok..

Şunu söylemek zorundayım. Kominizm bize çok yanlış anlatılmış. Sovyetler Birliği ülkelerine gidin ve Kominizm’in neyi başardığını görün.

Evsiz insan yok. İşsiz insan yok. Doğal gazsız, sıcak susuz ev yok. Her yer ağaçlık, ormanlık.

100 yıl önce kurulmuş şehirlerde bile ciddi bir plan ve düşünce var.

Kominist sistem herşeyi insan üzerine kurgulamış. İnsanın iyi, emniyetli yaşaması üzerine bir sistem kurmuş. Artıları eksilerini tartışmıyorum. Her sistemin eksileri ve artıları var.

Kominizm kendi felsefesi gereği din’e soğuk durmuş. Bu durum Türkiye’de İslam ve din düşmanlığı olarak algılanmış.

Her kültüre ve sisteme saygı duymak zorundasınız. Eğer bu dünyada yaşıyorsanız.
Rus kültürü aşırı nezaket içeren bir edebiyata sahip. Kadınları erkekleri ciddi bir aile kültürüne sahip.

Rus ve Ukraynalılar için çocuk kutsal. Çocuğu olmayan kız toplumda yer edinemiyor. Yanında bir eseri varsa insanlar ona değer veriyor.

Gelelim güzelliklerine…

Bizim Türk kızları da güzel. Hatta Rus kızlarından daha güzelleri de var. Tek fark Rus kızları kılık kıyafet seçiminde rahat oldukları için göze hitap ediyorlar. Türk kızları ise sadece kocasına güzel görünme derdinde!

Şimdilerde biraz değişmiş olsa da kültürel yapı bu!

Ben herzaman olduğu gibi bu bölgeyi merak edenlerin gelip Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerde bir hafta, 15 gün tatil yapmasını o cesareti göstermesini tavsiye ediyorum.

İçinizde bu bölgeye bir sempati varsa, ilk yapacağınız iş, internetteki Rusça öğrenme sitelerine ve videolarına bakmak olsun…

Youtube’de bu konuda çok güzel videolar var… Hem de ücretsiz hazırlanmış. Onlardan alın ve çalışmaya başlayın…

Sonrasını da sonra yazacağım!