Ukraynalılar Neden Güzel ?

Ukraynalılar Neden Güzel sorusunu tarihe karıştırıyoruz.

“Ukrayna güzelliği fenomenini, tarih ile açıklayabilirsiniz. Orta Çağ’da Avrupa’da karanlık dönem yaşanırken, ‘cadı avcılığı’ çok yaygındı. İçine şeytan girdiğine inanılan kızlar, kadınlar diri diri yakılırdı. En çok genç ve güzel kızları yaktılar. Şeytanın en çok onların bedenine girdiğine inanılırdı. Yani cadı sayılmanın önemli emarelerinden biri ‘güzel olmak’tı. Böylece onlar kendi soylarındaki güzellik genini yakıp yok ettiler.

Ukrayna ‘da ise tarih boyunca ‘cadı’ kavramı farklı algılandı. Ukrayna ‘da da cadılıkla suçlanan kadınlar olurdu ama kimse Avrupa’daki gibi onları yakmadı. Üstelik Ukrayna ‘da cadı kadınlar hep çok çirkin ve yaşlı olurdu. (Örnek: Baba Yega efsanesi)

Sonuçta onlarda güzellik imha edildi, bizde kuşaktan kuşağa aktarıldı. Avrupa’da, Orta Çağ’da güzel kadınların genetik yapısını bozdular. Ukrayna’da ise benzer yıkıcı etki kadınlarda değil erkeklerde oldu. Ne zaman ve nasıl mı? Ekim devrimi yıllarında, sonrasındaki iç savaşta, ardından Stalin terörü yıllarında, 2. Dünya Savaşı’nda, sosyalizm yıllarında… Bu yüzden bizde erkeklerin genetik yapısı bozuldu. Böylece Ukrayna ‘nın bugünkü haline geldik: Kadının güzeli fazla; erkeğinki az…”